Problémy při castingu na hlavního hrdinu

Ve Warhorse probíhal casting na hlavního hrdinu Kingdom Come – Jindřicha.

Volba herce ovlivní hlavně podobu primárního anglického dabingu, ale díky snímání pohybů těla i tváře by se měla projevit i ve vizuální stránce.

Z dřívějších vyjádření vyplývá, že podoba hlavního hrdiny použitá v alfa verzích finální.

alfa3

Podle Dana Vávry by hlavní postavou měl být mladý, mužný chlap se silným hlasem, kterému bude publikum věřit, když někomu řekne, že mu rozbije hubu a zároveň se smyslem pro humor, sarkasmus a jiskrou v oku.

A sehnat někoho takového vypadá jako nadlidský úkol:

A věřte mi, není to ani trochu lehké. Z nějakého, pro mě ne zcela pochopitelného důvodu, dnes drtivá většina mladých herců (a teď se vážně nechci nikoho dotknout) má elasťáky a jsou strašně emo. Což se projevuje tak, že když mají říct větu „Našel jsem klíče“ tak se u toho rozbrečí. A když jim řeknete aby to zahráli vesele, tak se rozbrečí znova. A to nepřeháním, tou větou skutečně začíná naše testovací scéna a skutečně se u ní drtivá většina tváří z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu jako že je nález klíčů ta největší tragédie. Já tedy nevidím problém v tom, že někdo nosí elasťáky a je emo, problém vidím v tom, že VŠICHNI nosí elasťáky a jsou emo. Což se projevuje tak a můžete si toho všimnout, že drsňáky v českých seriálech takřka výhradně hrají buď cizinci, nebo neherci a jsou strašně trapní. Mám pocit, že na filmových školách začali dělat něco hodně špatně (a to nejen v Čechách). V osmdesátých letech tam studovali i lidi jako Landa, nebo Matásek, protože i takoví herci jsou potřeba. Dnes je výhodnější zajít do posilovny a naučit kulturistu hrát, než se snažit najít chlapa mezi herci. Stejně tak mě fascinuje kolik herců má vadu řeči. Je to asi tak 10× víc než v normální populaci.

Celý příspěvek je na Danově osobním Facebooku.

1 komentář u „Problémy při castingu na hlavního hrdinu

 1. Stanislav Jurga

  Dobrý večer pane Vávro, možná bych pro Vás měl dle mého názoru vhodného kandidáta. Mohu prosím na někoho z Vašich kolegů obdržet kontakt?
  Můj email: stanislavjurga85@gmail.com

  Děkuji

  S pozdravem

  Stanislav Jurga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *