#GamerGate

gamer-gate

Poslední týdny se na herní scéně odehrává kauza ohledně politické korektnosti ve hrách a strachu herních studií vyjádřit své názory, aby na ně kvůli tomu nezanevřeli významné herní magazíny.

Dan Vávra na svém Twitteru nebo v rozhovoru na serveru TechRaptor ukazuje, že takový strach nemá.

Za překlad stojí pasáž reagující na ohlasy lidí, kteří Warhorse například vytýkali, že možnost hrát za ženskou postavu je ve hře až za příplatek v kampani na Kickstarteru:

A oni nebudou nikdy spokojeni. Když ve hře není možné hrát za gaye, jsi homofob. Když to možné je, jsi homofob, protože se jim ta postava nelíbí. Když žena ve hře vypadá dobře, jsi sexista, když vypadá špatně, jsi také sexista. Když s ženou můžeš bojovat, jsi nepřítel žen, když nemůžeš, používáš ji jen jako objekt. A když ženu ve hře nemáš, protože není správný způsob, jak ji tam mít (s ohledem na realističnost, pozn. překladatele), jsi nepřítel žen.

Další vyjádření Dana je možné slyšet i v tomto rozhovoru v čase 1:01:20 – 1:14:30

  • Překvapuje ho, že je jediným nebo jedním z mála AAA vývojářů, který se ke kauze vyjádřil. Neví, jestli je to ze strachu, nebo ostatní považují celou aféru za nesmyslnou.
  • Trochu se obává, jak na jeho prohlášení zareagují ostatní vývojáři nebo herní magazíny, které se doposud pozitivně vyjadřovali o Kingdom Come.
  • Přesto se z obavy, že se v herní scéně bude rozmáhat cenzura a bude omezována svoboda projevu, musel vyjádřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *