Kamera z pohledu třetí osoby

treti-osoba

Dan Vávra na oficiálním fóru spustil hlasování o možném budoucím cíli při vybírání peněz na hru.

strech-goal

Mohla by tím být právě možnost přepnout si kameru do pohledu třetí osoby.

KC_Deliverance_city_2

Jak už bylo vidět na některých screenshotech nebo ve videu představující jízdu na koni, i z tohoto pohledu vypadá hra hezky.

I z vlastního pohledu je hlavní postavě vidět více, než bývá ve hrách obvyklé, ale vzdálená kamera by nabídla ještě víc.

Warhorse se původně jednoznačně zaměřovali na maximálně autentický zážitek z pohledu první osoby, ale podle všeho hra i soubojový systém vypadají dobře i z pohledu osoby třetí. Kingdom Come totiž používá jednotné animace pro všechny postavy, žádné čistě pro hlavního hrdinu.

Prý by bylo možné kameru z pohledu třetí osoby používat mimo interiéry při chození, soubojích nebo jízdě na koních. Při vstupu do místnosti by se kamera přepnula do očí hráče, protože pro 3rd person kameru není v malých prostorách dostatečné místo. Taktéž střelbě z luku nebo hraní miniher by mělo být dostupné jen z pohledu hráče.

I kdyby v Kingdom Come oficiální kamera z pohledu třetí osoby nakonec nebyla, dá se očekávat, že by mohla být doplněna nějakým fanouškovským modem.

Po sáhodlouhé diskusi to s pohledem 3. osoby vypadá nadějně. Podle vyjádření Dana dává pohled třetí osoby ekonomický smysl – nebude moc složité tuto volbu do hry přidat a nový pohled by mohl přilákat ke Kingdom Come více hráčů.

Pro ty, co preferují hraní z vlastního pohledu, by to neměla být špatná zpráva.

 1. Volba kamery za hráčem nebude na úkor pohledu z vlastních očí.
 2. Kdo nebude chtít, nebude muset z pohledu třetí osoby hrát ani vteřinu. Naopak to platit nebude. Střelba, interiéry a minihry budou jen z vlastního pohledu.
 3. Bude to stále first person hra. Hraní z pohledu první osoby bude primární způsob, jakým by se mělo Kingdom Come hrát. To je podstatné například kvůli tomu, že kamera za hráčem umožňuje vidět za roh, což může být výhoda při plížení se kolem nepřátel.

2 komentáře u „Kamera z pohledu třetí osoby

 1. Muzzi

  Hra vypadá docela zajimave, příběh a hlavně zasazení je přesně můj šálek kávy a velice rad si projdu Česko než New York kde je 90% her a nebo nějaké smyšlené lokace. Každopádně si nedokážu představit hrát hru tohoto stylu z první osoby a proto hru určitě nekoupim, pokud do hry bude přidána možnost přepnout si pohled z třetí osoby, potom bych o koupi uvažoval.

  1. The witcher

   Naprosto souhlasím,úžasný příběh, super grafika, krásná česká atmosfera teda až na ten DABINK na československo se tam moc MLUVÍ ang !!! 😀 ale chápu jde o to víc vidělat, každopádně ten pohled z
   3 osoby u těhle her by měl být jinak to není ono. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *