Kingdom Come Alfa verze 0.2

ukol

S menším zdržením se nakonec stihlo vydání nové verze alfy. Asi nejzajímavějšími novinkami je:

  • větvení dialogů s využitím schopností (charisma, výřečnost, síla)
  • alchymie

Větvený úkol

Ve hře se nachází mnohem komplikovanější úkol, než byl v první alfě. Jedná se o menší vyšetřování. Po vesnici Samopše pohybuje člověk, kterému není dobře a cílem je vyšetřit, co se mu stalo. Hlavní postava se tak může vyptávat jednotlivých postav ve vesnici, hledat důkazy a podobně.

U některých možností, co hlavní postava řekne, se objevuje, která schopnost k tomu bude využita.

Po zvolení určité možnost se objeví, jestli to zafungovalo nebo ne.

Zajímavé je, že i takto na první pohled jednoduchý úkol přináší spoustu možností řešení. Hráč může taktizovat – jednotlivé postavy, které mohou mít protichůdné zájmy, nabízejí různé odměny.

Hráč tedy volí kombinaci řešení na základě vlastního pocitu „spravedlnosti“, důkazů a prospěchu. Úkol hodně připomíná vyšetřování ve hře L.A. Noire.

U dialogů už sice tolik nechybuje kamera, ale stále chybí dabing a pohyby obličejů postav. Na to si nejspíš ještě dlouho budeme muset počkat, protože oboje najednou se bude nejspíš vytvářet až v pozdější fázi, kdy budou hotové všechny dialogy. Pohyby tváře herců se budou snímat přímo během dabingu.

Dialogy

Dialogy jsou poměrně vtipně napsané a nešetří ostřejšími výrazy (jak už bylo vidět z textů s překladem). S dabingem by to mohlo být hodně zábavné.

Alchymie

Alchymie se neskládá pouze z míchání lektvarů, ale předchází ji studování „příručky“ a hledání potřebných surovin (rostlin). Takže je nejprve nutné sbírat po vesnici kopřivy a podobně.

kopriva

Zpracování samotné míchání lektvarů je působivé. Hráč fyzicky pracuje s jednotlivými ingrediencemi a postupně je vkládá do kotlíku, roztlouká v hmoždíři a podobně.

priprava

Měření času probíhá otočením přesýpacích hodin. Ruční příprava lektvaru je díky absenci nějakých nápověd docela obtížná.

Mapa

Ve hře je k disposici mapa. Vypadá moc hezky a jde si do ní poznamenávat místa (checkpointy).

Posun času

Jednoduchým nástrojem jde posunout čas do jiné denní doby. Dá se předpokládat, že toto posunutí zvýší životy, sníží vyčerpání, ale zvýší hlad.

Vzhledem k tomu, že postavy mají své denní cykly, tj. například spí, to dává smysl. Čekat na to, až se daná postava vzbudí a bude s ní možné promluvit by nebylo moc zábavné.

preskoceni-casu

Animace

Ve hře ještě nejsou některé nové animace vytvořené pomocí motion-capture (třeba zrovna pro alchymii). Akce jako otevření dveří nebo sbírání rostlin už ale doprovází animace ruky, což vytváří mnohem lepší dojem.

Vzhled vlasů

V 9. video-updatu bylo avizováno vylepšení vzhledu vlasů. Přílišný rozdíl ale není vidět. Vlasy stále moc dobře nevypadají.

Nastavení

Alfa 0.2 nabízí nastavení více aspektů grafiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *